Інкубатор Квочка МІ 30 1 є

Інкубатор Квочка МІ 30 1 є

Інструкція з експлуатації

РЕСТ 272131.001 РЕ


1. ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

1.1. Даний посібник з експлуатації містить основні відомості щодо влаштування та експлуатації інкубатора малогабаритного МІ-30-1Е ​​(міні-інкубатора «КВОЧКА»), далі інкубатор, і є документом, що засвідчує гарантовані виробником основні параметри інкубатора.

Інкубатор є побутовим приладом та призначений для інкубації яєць усіх видів свійської птиці в особистих господарствах.

1.2. Інкубатор повинен експлуатуватися в закритих опалюваних приміщеннях у нормальних кліматичних умовах за температури навколишнього повітря від + 15°С до +35°С.

1.3. Не допускається на місці встановлення інкубатора наявність нагрівальних та опалювальних приладів, протягів, потрапляння прямих сонячних променів.


2. ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Місткість інкубатора яєць:

перепелиних ................................................. .................................................. .......... до 180

курячих ................................................. .................................................. .................... до 80

качиних та індичкових ............................................... .................................................. до 70

гусячих ................................................. .................................................. ..................... до 50

Оптимальний температурний режим інкубації, °С ................................... +37,7÷38,3

Температура підтримується електронним терморегулятором автоматично.

Точність підтримки температури в інкубаторі, °С .......................................... ±0,2

Напруга живлення змінного струму, ............................................ ................ 220±22

Частота мережі живлення, Гц ............................................. ................................................ 50

Потужність, Вт .............................................. ............................................ 30

Витрата електроенергії за час інкубації (30 днів), Квт.год., не більше 10

Габаритні розміри:

довжина, мм ............................................... .................................................. ............. 470

ширина, мм ............................................... .................................................. .......... 470

висота, мм ............................................... .................................................. ............ 210

Маса в упаковці, кг, не більше .......................................... ............................................. 2,5


3. КОМПЛЕКТНІСТЬ

Інкубатор МІ-30-1Е, шт. .................................................. ......................................... 1

Посібник з експлуатації, шт. .................................................. ...................... 1

Сітка змінна, шт. .................................................. ............................................... 1

Упаковка картонна, шт. .................................................. ...................................... 1

Ложементи додаткові для перепелів (окреме замовлення), шт. ................. 6

4. ВКАЗІВКИ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

4.1. Уважно ознайомтеся та дотримуйтесь вимог посібника з експлуатації.

4.2. Забороняється вмикати інкубатор зі знятою кришкою.

4.3. Не допускається:

- встановлювати інкубатор поблизу відкритого вогню та нагрівальних приладів;

- включати інкубатор в електромережу при значних перепадах напруги (нижче 180 і вище 250 В).

4.4. Не тягніть за шнур під час вимкнення інкубатора від мережі живлення.

4.5. Інкубатор тимчасово відключатиме від електромережі під час грози з близькими розрядами блискавки.

4.6. Не ставте на кришку інкубатора сторонні предмети і не тисніть на неї.

4.7. Після перебування інкубатора на холоді необхідно витримати його при кімнатній температурі щонайменше чотири години перед включенням в електромережу.


5. ПРИСТРІЙ ВИРОБУ

5.1. Інкубатор складається з двох функціональних частин (див. малюнок): корпусу 1, кришки 2 та двох підставок 3, виготовлених із спеціального теплоізоляційного матеріалу. У корпусі 1 встановлені гігієнічний піддон 13, сітка 5 з ложементами 8 у кількості 16 шт. (для укладання яєць порядно), чотири зволожувачі 7 з вологопоглинаючими серветками 7а.

У днищі корпусу 1 і гігієнічному піддоні 13 є сім вентиляційних отворів 4. З зовнішнього боку днища є чотири виступи, висотою 7мм, призначені для встановлення підставок 3, які підтримують корпус 1 в похилому стані.

Кришка 2 має два оглядові вікна 8, закритих прозорими кришками, шість постійно відкритих вентиляційних отворів і три вентиляційні отвори, закритих заглушками 9 червоного кольору. На внутрішній поверхні кришки 2 встановлені: нагрівач 10 (з чотирьох ламп розжарювання або нагрівального дроту), вентилятор 11 та розподільник повітря 12.

На зовнішній бічній поверхні кришки 2 змонтований електронний терморегулятор 15 зі шнуром живлення 14. У центральній частині корпусу терморегулятора розташований індикатор температури 16, а в нижній правій частині - кнопка установки заданої температури 17.

5.2. Зазначену температуру в інкубаторі підтримує електричний ламповий нагрівач 10. Увімкнення та вимкнення нагрівача здійснюється автоматично терморегулятором 15.

5.3. Зволоження повітря в інкубаторі забезпечується рахунок випаровування води з чотирьох вологопоглинаючих серветок 7а, що знаходяться у зволожувачах 7.

5.4. Повітрообмін в інкубаторі забезпечується через вентиляційні отвори в корпусі 1, піддоні 13 і кришці 2. Для більш інтенсивної вентиляції інкубатора можна використовувати отвори кришці 2, закриті знімними заглушками 9 червоного кольору.

5.5. Вентилятор 11 та розподільник повітря 12 забезпечують перемішування повітря по всьому об'єму інкубатора для підтримки рівномірної температури та вологості.

5.6. Гігієнічний піддон 13 призначений для збору інкубаційних відходів і захисту корпусу інкубатора від забруднень.

6. ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ

6.1. Розпакуйте інкубатор. Зніміть кришку 2 з корпусу інкубатора 1. Вийміть із корпусу 1 сітку в зборі з ложементами, серветки, підставки, зволожувачі, піддон, та посібник з експлуатації.

УВАГА! Поводьтеся з інкубатором дбайливо і утримуйте його в чистоті. Тоді Ви отримаєте здоровий молодняк та збережете привабливий вигляд інкубатора.

6.2. Промийте теплою водою (не вище за +40°С) корпус 1, піддон 13, сітку 5 з ложементами 8 і зволожувачі 7. Кришку 2 не промивати!

Протріть вище вказані деталі інкубатора і кришку 2 зволоженою серветкою в дезінфікуючому засобі: 1-3% розчин марганцю (розчин рожевого кольору) або в спеціальному дезінфікуючому засобі «Бровадез-плюс» (постачається фірмою «Ост-Інвест» за окремим замовленням).

Сформуйте кількість рядів, що утворюються ложементами, залежно від виду яєць, що інкубуються:

- Для гусей, індиків, качок - 7 рядів;

- Для курей - 9 рядів;

- Для перепелів - 12 рядів.

6.3. Встановіть дві підставки 3 (попередньо стиснувши їх руками) між виступами у днищі корпусу інкубатора. При цьому корпус займе похилий стан.

Покладіть піддон 13 на дно корпусу 1, сітку 5 у зборі з ложементами 8 та зволожувачами з серветками (7 та 7а). Зволожувачі з серветками встановлюються на внутрішній поверхні стінок інкубатора корпусу 1 навпроти один одного (див.рис.). Циліндричний виступ зволожувача повинен входити всередину ложемента 8.

Серветки, що знаходяться у зволожувачах, перед встановленням попередньо змочити питною водою та злегка віджати.

6.4. Долийте по дві столові ложки теплої кип'яченої або відстояної питної води (≈30 мл) у вирву кожного зволожувача. При цьому серветки вберуть воду. Рекомендується використовувати для цього пластмасову мірну склянку (продаються в аптечних пунктах).

6.5. Встановіть кришку 2 на корпус 1, щоб не збігалися бічні пази, в які укладається шнур живлення 14 при транспортуванні та зберіганні.

6.6. Увімкніть шнур живлення 14 у розетку 220 В. При цьому увімкнеться нагрівач 10 (чотири лампи розжарювання або нагрівальний дріт), а індикатор 16 почне відображати поточну температуру в інкубаторі. При цьому під індикатором 16, всередині корпусу терморегулятора, спалахує сигнальна лампочка. При відключенні нагрівача сигнальна лампочка гасне.

6.7. Після чотирьох годин роботи інкубатора перевірте температуру. Її значення має бути в межах 37,7-38,3 ° С (найсприятливіша температура для інкубації всіх видів птахів). Інкубатор налаштований виробником на температуру +38,0°С.

7. ПОРЯДОК РОБОТИ

7.1. Для інкубації слід відбирати яйця згідно з рекомендаціями методичного посібника «Що потрібно знати про домашнє птахівництво?», розділ 3 (видавництво ТОВ «Ост-Інвест», що поставляється на окреме замовлення).

7.2. Відключіть інкубатор від електромережі, зніміть кришку інкубатора 2. Покладіть яйця порядно, між ложементами встановлюючи їх під нахилом гострим кінцем донизу. Враховуючи, що корпус інкубатора може коливатися щодо опор 3, слід починати укладати яйця з нижньої частини корпусу інкубатора. Після закладання яєць в інкубатор встановіть кришку 2 на корпус 1. Увімкніть інкубатор в мережу 220 В.

7.3. Після закінчення не менше чотирьох годин після включення перевірте автоматичну роботу інкубатора, яка визначається за періодичним включенням нагрівача 10 та сигнальної лампочки.

7.4. Через 10-15 годин після закладання яєць поміняйте нахил інкубатора. Надалі зміна нахилу інкубатора здійснюється двічі на добу: вранці та ввечері (через кожні 10-15 годин).

Вологість повітря в інкубаторі є одним із основних факторів, що впливають на виведення.

Слідкуйте за вологістю серветок і зволожуйте їх щодобово (через 24...30 годин), вливаючи в кожну вирву зволожувача по 2 столові ложки (30 мл) теплої води при цьому вологість підтримується в межах 55-65%.

7.5. Для відновлення температури в інкубаторі після зволоження серветок потрібно не менше години.

7.6. УВАГА! Перші дві доби після закладання термометр показує температуру непрогрітих яєць, тому рекомендується проводити підрегулювання температури після 2 доби роботи інкубатора.

За кілька днів до завершення інкубації може відбуватися природне підвищення температури в інкубаторі (ембріон у яйці має температуру близько 40 ° С), тому знижувати температуру в інкубаторі не рекомендується.

7.7. Для визначення заданої температури в інкубаторі необхідно короткочасно (1-1,5 секунди) натиснути кнопку 17, при цьому індикатор 16 покаже задану температуру. Після відпускання кнопки індикатор показує поточне значення температури усередині інкубатора.

Терморегулятор дозволяє 15 встановлювати значення заданої температури в межах від 37,0 до 39,0 °С. Для зміни заданої температури слід натиснути кнопку 17 та не відпускати її. При цьому кожні 2 секунди показання індикатора збільшуватимуться на 0,1 °С доки не досягнуть 39,0 °С. Потім зменшаться до 37,0 ° С і почнуть збільшуватися. При досягненні показання, що відповідає заданій температурі, відпустити кнопку.

7.8. Коли прозорі кришки 8 запотіють більш ніж на чверть їх площі, відкрийте два отвори в інкубаторі, закриті заглушками 9 червоного кольору, і закрийте після зменшення запотівання. При масовому наклеванні пташенят відкрийте три отвори, закриті заглушками червоного кольору 9 і не закривайте до інкубації.

7.9. Перерва в подачі електроживлення до 5-ти годин не впливає на процес інкубації, проте при цьому рекомендується закрити оглядові вікна інкубатора теплоізоляційним матеріалом (наприклад, книжками), шість вентиляційних отворів між вікнами не закривайте. Якщо часті відключення електроенергії, то книжки не знімайте. За відсутності електроенергії більше 5-ти годин – покладіть на кожне оглядове вікно водяні грілки з гарячою водою (температура води +60-65°С) і накрийте грілки таким чином, щоб залишилися відкритими вентиляційні отвори. Інкубатор у цей період не відкривайте.

7.10. Похитування інкубатора слід припинити і встановити його в горизонтальне положення, прибравши підставки 3 на: 15-й день для перепелів; 18-й день для курей; 24-й день для індичок та качок; 27-й день для гусей; 29 день для мускусних качок.

Зволоження серветок продовжувати.

7.11. З початком наклеювання відключіть інкубатор від мережі, зніміть кришку 2, виберіть яйця з інкубатора і обережно покладіть на м'яку підстилку; вийміть сітку 5 з ложементами 8, зволожувачами 7 та серветками 7а.

Покладіть змінну сітку в інкубатор гладкою стороною догори для виключення можливого застрягання в комірках сітки лапок і дзьобиків пташенят, що вилупилися. Покладіть яйця на сітку, закрийте кришку інкубатора та увімкніть інкубатор у мережу.

Тривалість інкубації яєць наступна: перепелів – 17 днів; курей - 21 день; індичок і качок – 28 днів, гусей – 30 днів, мускусних качок – 33 дні. Результати інкубації залежать від якості відібраних яєць та правильного дотримання вимог та рекомендацій цього посібника та методичного посібника «Що потрібно знати про домашнє птахівництво?» (Поставляється за окремим замовленням).

7.12. Перевірка якості яєць до початку та в процесі інкубування здійснюється за допомогою ОВОСКОПІВ. Овоскопування дозволяє збільшити вихід пташенят до 90...95%. Фірма «Ост-Інвест» випускає три моделі овоскопів та постачає їх за окремим замовленням.

7.13. Спостерігайте за процесом виведення пташенят через оглядові вікна та виймайте їх з інкубатора.

Пташенят з інкубатора відсаджуйте в теплові камери з температурою 30-35°С або в спеціальні ясла для пташенят ЯП-1 «Курчатко», виробництва фірми «Ост-Інвест» (постачається за окремим замовленням).

7.14. Після завершення інкубації обов'язково промийте теплою мильною водою корпус інкубатора 1, піддон гігієнічний 13, сітку 5, ложементи 8 і зволожувачі 7. Кришку 2 протріть вологою серветкою, не промиваючи її.

Очистіть захисну решітку вентилятора від пуху пташенят (за допомогою пилососа або стисненого повітря та пензлика).

При необхідності ложементи 8 знімаються з сітки шляхом їх легкого стиснення пальцями руки та виведення засувок ложементу з сіток. Серветки 7а витирайте, просушіть і запакуйте в поліетиленовий пакет. Промиті частини інкубатора продезінфікуйте 1-3% розчином марганцю (рожевого кольору) або спеціальним засобом, що дезінфікує, «Бровадез-плюс» (постачається фірмою «Ост-Інвест» за окремим замовленням) і не витирайте.


8. ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ

8.1. Інкубатор необхідно зберігати в картонній упаковці, що поставляється, яка служить захистом від пошкоджень.

8.2. Необхідно оберігати інкубатор від різких ударів та поштовхів.

8.3. Інкубатор повинен зберігатися в упаковці в сухому приміщенні, що провітрюється, захищеному від прямого попадання сонячних променів при температурі від +5°С до +35°С і відносної вологості не більше 80%. Не допускається ставити інкубатор поблизу відкритого вогню, нагрівальних та опалювальних приладів.

8.4. Повітря в приміщенні для зберігання інкубатора не повинне містити парів і газів, що викликають корозію деталей.

Увага! Інкубатор повинен зберігатися у приміщенні, де немає гризунів (мишей, щурів).


9. МОЖЛИВІ НЕСПРАВНОСТІ

І МЕТОДИ ЇХ УСУНЕННЯ

9.1. У разі виникнення збоїв у роботі інкубатора або виходу його з ладу звертайтесь до виробника ТОВ «Ост-Інвест». У разі письмового звернення обов'язково вказуйте свої контактні телефони.


8. ОСОБЛИВОСТІ ІНКУБУВАННЯ

Гусиних і качиних яєць

1 Температурний режим:

Гуси: 1-2 день ............................................ .. 38 – 38,2 °С

3-4 день .............................................. 37,6 - 37,7 ° С

15-26 днів .......................................... 37,4 ° З

27-30 днів .......................................... 37,2 ° З

Качки: 1-2 день ............................................ 38-38,2 °С

3-10 день ........................................... 37,8 °С

11-15 день ......................................... 37,7 °С

16-28 день ......................................... 37,4 °С


2 Режим охолодження: сухий – повітряний при відкритій кришці інкубатора двічі на день по 10 хвилин уранці та ввечері.


Гуси: 2-30 день

Качки: 2-14 день


З 15 по 28 день для качок сухе охолодження не проводити.


3 Вологий режим охолодження — зняти кришку, збризкати яйця водою кімнатної температури, не викладаючи їх з інкубатора. Кришку інкубатора закрити через 5 хвилин після збризкування.


Гуси: 7-14 день ............................................ один раз в день

15-26 день ......................................... двічі на день

27-30 день ......................................... через кожні 4 години ( 3-4 рази на день)


Качки: 3-14 день .......................................... один раз в день

15-28 день ........................................ двічі на день - тільки вологий


Загальний час комбінованого (сухого та вологого) режиму – до 15 хвилин.


4 Режим повітрообміну (вентиляції)

Через 2 дні з початку інкубації - відкрити одну червону заглушку малого діаметра (для всіх видів птахів).

Для гусей та качок з 15 дня – відкрити дві заглушки малого діаметра.


11. ГАРАНТІЇ ВИГОТОВЦЯ 12 міс